Дитячі організації

З досвіду роботи
Дитячої організації
«Козачата»

              Декларація про державний суверенітет України проголошує право українського та інших народів, які проживають у республіці на своє національне відродження. У такій святій справі велику роль має відіграти національна освіта. Важливе місце в її діяльності займає об’єктивне вивчення історії, мови, своєї пісні. Кожен повинен знати, що діялося з нашим українським народом: як жили наші діди, прадіди,б чим вони вславилися.
            Пізнавши бувальщину, ми ще гарячіше полюбимо наш край, наш народ, нашу землю, на якій ми живемо. Успіх утвердження завойованої самостійності України, відродження національно – культурної самобутності, побудова нової економіки, створення національної армії – захисника залежить від того, яким буде виховано підростаюче покоління, який в цьому плані вклад вносить кожна школа.
           Особливе місце у вихованні учнівської молоді займають дитячі та молодіжні організації. З цією метою у жовтні 2000 року в нашій школі була створена добровільна дитяча організація «Козачата». Членами цієї організації мали право стати кращі учні молодших класів.
          14 жовтня 2000 р. в день Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася посвята в козачата. На козацькому колі, яке утворили школярі, юні козачата дали присягу:
                       «Щоб козацькому роду
                         Не було переводу,
                         Обіцяєм бути
                         Вірними народу.»
         Прозвучала їхня пісня – «Ми дітвора українська». В цей час козачатам було вручено Козацькі грамоти, в яких поставлено Січі знак: «про те, що кожний з них козачка і козак».
          Звучав козацький марш, пісні про славних козаків, всі вітали юних козачат. Прізвища членів дитячої організації були занесені у реєстр козачат Настасівського Коша. Так постав у нашій школі вперше козацький кіш ім. Б.Хмельницького. дістав він назву цього гетьмана тому, що життєвий шлях його героїчний.


Гасло Настасівського Коша
                                       «Слава навіки буде з Тобою,
                                         Вольності Отче, Богдане – герою!»
        Кіш був розбитий на курені (по класах). Кожний курінь носить ім’я полковника.
Кожен курінь має своє гасло:
1.     Українці й українки!
Всі кохають до загину
Рідну землю батьків своїх, -
Свою рідну Україну.
2.     Як славне козацтво
Україну любити,
Прославляти наш край
Й народу служити.
3.     Ой Морозе, Морозенку
Ти славний козаче
За тобою Морозенку,
Вся Вкраїна плаче.
4.     Круточола наша доля,
Не вода в ній – кров тече…
Козаку найперше – воля
Козаку найперше – честь!
     Всім кошем керує отаман, а в курені курінний отаман. Мають козачата свою символіку синьо – жовтий прапор, увінчаний тризуб червоною калиною, булаву – символ влади кошового, любиму пісню – «Ми дітвора українська».
Виконують юні козачата свої заповіді:
                                    «Працею звеличуюсь»,
                                    «Добрими справами утверджуюсь»,
                                    «Силою волі і духу прикрашаю життя»,
                                    «Борюся зі злом благородними засобами».
          З козачатами проводиться ряд бесід: «Звідки походять козаки?», «Козацькі відзнаки», «Козацька мати – Запорізька Січ», «Слава про козаків не вмре, не загине».
          Раз у два місяці проводяться козацькі забави, де козачата показують свою кмітливість, сміливість, силу. А раз у рік козацька старшина на чолі з кошовим скликає юних козачат на шоу – програму «Супер Козачок 20…», і вибирає серед них найсміливішого, найкмітливішого і найсильнішого в процесі конкурсних завдань, який гідний нести звання «Супер Козачок» і на якого повинні рівнятися інші.
         Люблять козачата читати і обговорювати казки про козаків, інсценізувати їх, відроджувати національні ігри, свята, звичаї та обряди.
        Вивчають історію своєї країни, цікавляться життєвим шляхом Б.Хмельницького. крім цього вирішують козачата важливі питання: дисципліни і порядку, навчання.
        Однією із традицій школи стало прийняття другокласників у козачата 14 жовтня кожного року, в день Покрови Пресвятої Богородиці, в День козацької слави.





Немає коментарів:

Дописати коментар